Vi har tagit emot Jesus Kristus som vår Herre och Frälsare.

Gör det du också!

 Marie Hjalmarsson Mark Lördagen den 20 maj 2017, kl. 19:51
 Nanna Martinsson Västerås Söndagen den 9 april 2017, kl. 20:32
 Mats Ekholm Hallstavik Torsdagen den 6 april 2017, kl. 22:53
 Alexander Svensk Mora Torsdagen den 6 april 2017, kl. 15:33
 David Gavatin Mora Torsdagen den 6 april 2017, kl. 15:33
 Victor Nordkvist Mora Torsdagen den 6 april 2017, kl. 15:25
 Ahmed Abdulla Stockholm Torsdagen den 6 april 2017, kl. 15:24
 TAIMI ARVO ITÄ-LÄNSI Tisdagen den 28 mars 2017, kl. 15:14
 Seppo Johannes Ensio Norden Tisdagen den 28 mars 2017, kl. 15:13
 Philip Niva Mora Tisdagen den 28 mars 2017, kl. 11:27
 Sofia Kindstrand Kiruna Söndagen den 12 mars 2017, kl. 16:33
 Nils Broman Strömsund Lördagen den 11 mars 2017, kl. 19:43
 Magnus Rydell Varberg Fredagen den 10 mars 2017, kl. 20:39
 Mi ÖRum Stockholm Söndagen den 26 februari 2017, kl. 22:32
 Gina Bäckman Loo Sollebrunn Tisdagen den 21 februari 2017, kl. 09:44
 Kim Söderlund Kungbacka Måndagen den 20 februari 2017, kl. 17:55
 Ulrka Söderlund Kungbacka Måndagen den 20 februari 2017, kl. 17:54
 Tore Söderlund Kungsbacka Måndagen den 20 februari 2017, kl. 06:04
 Anders Johansson Karlstad Tisdagen den 24 januari 2017, kl. 19:01
 Martin Böckman Stenungsund Tisdagen den 24 januari 2017, kl. 15:20
 Alexander Trbic Karlskoga Tisdagen den 24 januari 2017, kl. 14:00
 Marianne Olofsson Vänersborg Torsdagen den 19 januari 2017, kl. 22:11
 Joacim Kempe Eskilstuna Måndagen den 16 januari 2017, kl. 07:59
 Lisa Maria Astrid Henrysson Borås Tisdagen den 3 januari 2017, kl. 07:29
 Caroline Lindgren Nordmaling Söndagen den 1 januari 2017, kl. 18:30
 Pär Larsson Nordmaling Söndagen den 1 januari 2017, kl. 17:10
 Felix Lundin Göteborg Torsdagen den 22 december 2016, kl. 01:08
 Amir Tawdros Leksand Söndagen den 11 december 2016, kl. 12:41
 Kenth Gundersen Vrigstad Torsdagen den 8 december 2016, kl. 19:37
 Patrick Rosdahl Broby Onsdagen den 7 december 2016, kl. 20:58
 Elin Fägnell Luleå Torsdagen den 1 december 2016, kl. 21:14
 Magdalena Agnezon Trollhättan Tisdagen den 22 november 2016, kl. 18:10
 Rebecca Andersson Stockholm Måndagen den 24 oktober 2016, kl. 14:15
 Mikael Jönsson Perstorp Torsdagen den 20 oktober 2016, kl. 23:13
 Jan Gustafsson Falkenberg Tisdagen den 18 oktober 2016, kl. 19:49
 Per Lännevall Roslagen Måndagen den 10 oktober 2016, kl. 00:14
 Eva Lyckheden Tomelilla Måndagen den 19 september 2016, kl. 21:49
 Jesper Westerberg Granlo Tisdagen den 13 september 2016, kl. 11:41
 Anne Söderqvist Uddevalla Söndagen den 28 augusti 2016, kl. 13:27
 Wendela Westin Linköping Tisdagen den 23 augusti 2016, kl. 20:57
 Eric Stahlin Orust Tisdagen den 23 augusti 2016, kl. 20:56
 Maria Olsen Tumba Stockholm. Lördagen den 13 augusti 2016, kl. 00:23
 Emma Johansson Göteborg Onsdagen den 10 augusti 2016, kl. 13:43
 Lena Karlsson Karlshamn Lördagen den 4 juni 2016, kl. 20:21
 Leticia Julia Carrasco Rodriguez Solna Onsdagen den 18 maj 2016, kl. 14:35
 Ida Stenlund Gävle Onsdagen den 11 maj 2016, kl. 09:40
 Annika Svan Karlskoga Fredagen den 6 maj 2016, kl. 10:09
 Elias Andersson Ronneby Torsdagen den 28 april 2016, kl. 21:29
 Alexander Gravemo Ljungby Lördagen den 23 april 2016, kl. 22:34
 Paul L Höör, Paul_logdberg@yahoo.se Söndagen den 17 april 2016, kl. 17:13
 Erik Andersson Linköping Lördagen den 16 april 2016, kl. 23:02
 Henrik SnakeBlade Pettersson Motala Lördagen den 16 april 2016, kl. 20:53
 Anders Hjalmarsson Lundsbrunn Söndagen den 10 april 2016, kl. 20:09
 Philip Höglund Näset Söndagen den 3 april 2016, kl. 14:13
 Joakim Ejdeholm Linköping Fredagen den 1 april 2016, kl. 00:53
 Vera Thuresson Ljungby Tisdagen den 22 mars 2016, kl. 15:16
 Ruben Hammar Umeå Måndagen den 21 mars 2016, kl. 13:52
 Bengt Johan Piteå Onsdagen den 9 mars 2016, kl. 08:41
 Josef Svensson Orten Onsdagen den 2 mars 2016, kl. 09:50
 Sandra Sandgren Stockholm Lördagen den 6 februari 2016, kl. 01:50
 Ida Ragnehed Motala Måndagen den 1 februari 2016, kl. 07:22
 Thomas Thorne Ljungbyhed Torsdagen den 28 januari 2016, kl. 23:47
 Segundo Sandoval Arlöv Torsdagen den 28 januari 2016, kl. 12:54
 Carina Säbb Ekerö Måndagen den 25 januari 2016, kl. 19:14
 Ludvig Holgersson Bromma Torsdagen den 14 januari 2016, kl. 13:21
 Yngve Blomqvist Bräcke Torsdagen den 14 januari 2016, kl. 11:21
 Ludvig Holgersson Bromma Torsdagen den 14 januari 2016, kl. 00:54
 Martina Andersson Mullsjö Torsdagen den 31 december 2015, kl. 12:01
 Michael Landby ÖRebro Onsdagen den 30 december 2015, kl. 01:01
 Felisia Olsson Forsa Tisdagen den 29 december 2015, kl. 22:33
 Matti Emanuel Blomström Forsa, Hudiksvall Tisdagen den 29 december 2015, kl. 01:10
 Marielle Lindkvist Nynäshamn Fredagen den 25 december 2015, kl. 00:46
 Göran Beckman Viken Fredagen den 18 december 2015, kl. 03:33
 Claudia Isak Norsborg Onsdagen den 16 december 2015, kl. 17:45
 Louise Nilsson Sandviken Söndagen den 13 december 2015, kl. 15:56
 Annika Törnroos Sandviken Söndagen den 13 december 2015, kl. 09:07
 Johan Nordin Nätra Söndagen den 6 december 2015, kl. 21:00
 Anna Helena Magnusson Stockholm Måndagen den 30 november 2015, kl. 08:42
 Thomas Erlandsson Vagnhärad Onsdagen den 25 november 2015, kl. 14:30
 Gabriel Ryberg Trollhättan Tisdagen den 24 november 2015, kl. 15:05
 Mikael R Stockholm Måndagen den 23 november 2015, kl. 23:21
 ARVO TAIMI - Suku - ELLEN MATTI - Suku UTRA/JOENSUU - I Finland Lördagen den 14 november 2015, kl. 14:40
 India Nyman Angered Lördagen den 14 november 2015, kl. 14:12
 Irene Nielsen Malmö Torsdagen den 12 november 2015, kl. 01:17
 Uykjytu Iuyttyui Ytuiytui Onsdagen den 4 november 2015, kl. 22:58
 Peter Sigekrans Järsnäs Tisdagen den 3 november 2015, kl. 17:15
 Zara Westlund Södertälje Fredagen den 23 oktober 2015, kl. 01:09
 David Weibust Bromma Tisdagen den 20 oktober 2015, kl. 23:16
 Josefine Nilsson Skånes Fagerhult Måndagen den 19 oktober 2015, kl. 00:20
 Johanna Eklund Alingsås Lördagen den 17 oktober 2015, kl. 20:11
 Tatyana Bollström Eskilstuna Måndagen den 12 oktober 2015, kl. 00:27
 Mikael Eriksson Stockholm Söndagen den 20 september 2015, kl. 13:10
 A Györffy Famili Budapest Lördagen den 19 september 2015, kl. 22:34
 Seppo Johannes Ensio Sssssss@suomi24.fi Torsdagen den 17 september 2015, kl. 14:40
 Anders Nielsen Mariestad Onsdagen den 9 september 2015, kl. 22:13
 Martin Törn Fransson Mörlunda Tisdagen den 25 augusti 2015, kl. 01:59
 Gizela Magnuska ÅPpelviken Torsdagen den 13 augusti 2015, kl. 16:36
 Rickard Persson Falköping Tisdagen den 11 augusti 2015, kl. 22:34
 Ida Andersson Pålsboda Lördagen den 8 augusti 2015, kl. 15:53
 Mikael Bystedt ÖRebro Söndagen den 5 juli 2015, kl. 01:35
 Payam Masali Borlänge Onsdagen den 1 juli 2015, kl. 18:02
 Sussie Noren Uppsala Måndagen den 15 juni 2015, kl. 20:07
 Peter Zetterman Skara Måndagen den 1 juni 2015, kl. 04:40
 Kersti Karlsson Kristinehamn Onsdagen den 20 maj 2015, kl. 17:41
 Ari Laine Hasselfors Tisdagen den 12 maj 2015, kl. 23:28
 Patrik Olsson Horred Torsdagen den 23 april 2015, kl. 22:12
 Julia Edwardsson Hamburgsund Tisdagen den 21 april 2015, kl. 09:45
 Emil Lindqvist Växjö Söndagen den 12 april 2015, kl. 20:36
 Daniela Nyman Nässjö Torsdagen den 9 april 2015, kl. 14:22
 Sandra Sandgren Nacka Torsdagen den 2 april 2015, kl. 02:57
 Diana Herrala Filipstsd Måndagen den 23 mars 2015, kl. 13:21
 Anna Olofsson ÄLvsbyn Måndagen den 9 mars 2015, kl. 18:15
 Marie Karlsson Bjuv Lördagen den 28 februari 2015, kl. 05:31
 Nadja Hellerstedt Stockholm Tisdagen den 17 februari 2015, kl. 16:37
 Alf Gunnarsson Jönköping Torsdagen den 15 januari 2015, kl. 11:13
 Nina Hartelius Sandhem Onsdagen den 14 januari 2015, kl. 19:21
 Patrik Källström Skövde Lördagen den 3 januari 2015, kl. 20:54
 Pia Forsberg Hörnefors Söndagen den 28 december 2014, kl. 14:47
 Jackie M Malmö Torsdagen den 18 december 2014, kl. 14:41
 Joakim Peter Johansson Öjaby Torsdagen den 11 december 2014, kl. 11:31
 Ellen Wahlberg Växjö Torsdagen den 11 december 2014, kl. 11:31
 Anne Karlsson Ulricehamn Måndagen den 1 december 2014, kl. 12:19
 Eduardo Venegas Växjö Tisdagen den 25 november 2014, kl. 14:33
 Julius SP Läckebo Måndagen den 17 november 2014, kl. 11:57
 Laura Jansson Linsell Fredagen den 7 november 2014, kl. 09:17
 David Roslund Sveg Fredagen den 7 november 2014, kl. 09:07
 Niklas Karlsson Motala Lördagen den 1 november 2014, kl. 18:16
 Sofia Nahringbauer Uppsala Torsdagen den 23 oktober 2014, kl. 14:31
 Stina Stjernkvist Stockholm Torsdagen den 23 oktober 2014, kl. 14:31
 Oliver Lindkvist Bromma Torsdagen den 23 oktober 2014, kl. 14:29
 Richard Ljungbeck ÖRkelljunga Tisdagen den 30 september 2014, kl. 22:25
 Björn Nordin Stockholm Söndagen den 28 september 2014, kl. 09:07
 Rachel Anasambi Umeå Lördagen den 27 september 2014, kl. 15:45
 Robert Johansson Haninge Måndagen den 22 september 2014, kl. 09:01
 Arne Edin Västerås Fredagen den 5 september 2014, kl. 16:08
 Kristina Aho Salem/Rönninge Tisdagen den 26 augusti 2014, kl. 13:23
 Jennifer Larsson Stockholm Onsdagen den 20 augusti 2014, kl. 04:10
 Irene Nielsen Malmö Tisdagen den 19 augusti 2014, kl. 05:53
 Leo Bodin Karlstad Måndagen den 28 juli 2014, kl. 23:25
 Karin Andersson Umeå Lördagen den 26 juli 2014, kl. 15:48
 Torbjörn Färnström Sundsvall Fredagen den 11 juli 2014, kl. 22:31
 Mikael Bystedt ÖRebro Lördagen den 14 juni 2014, kl. 00:31
 Marika Torstensson Bromma Tisdagen den 20 maj 2014, kl. 12:21
 Paulina Zalewska Sawaya Hisingen, Göteborg Lördagen den 19 april 2014, kl. 21:46
 Johan Fransson Norrahammar/Jönköping Torsdagen den 10 april 2014, kl. 19:14
 Henrik Dackerud Lund Fredagen den 28 mars 2014, kl. 11:42
 Dennis Usaj Kista Tisdagen den 25 mars 2014, kl. 13:22
 Timmy Lindblad Kopparberg Söndagen den 23 mars 2014, kl. 21:10
 Linus Ivarsson ÖRebro Söndagen den 23 mars 2014, kl. 21:10
 Axel Westergren Norrköping Torsdagen den 13 mars 2014, kl. 23:46
 Helena Gustavsson Tjörn Lördagen den 1 mars 2014, kl. 07:37
 William.franzen Stockholm Onsdagen den 19 februari 2014, kl. 15:56
 Jaquline Taikumer Göteborg Onsdagen den 12 februari 2014, kl. 23:21
 Jan Rödin Trosa Söndagen den 2 februari 2014, kl. 23:17
 Nina Lundström Skellefteå Tisdagen den 28 januari 2014, kl. 20:05
 Robert Englund Stockholm Tisdagen den 28 januari 2014, kl. 16:54
 Matthias Johansson Värnamo Onsdagen den 22 januari 2014, kl. 17:50
 Annika Arwedson Jönköping Tisdagen den 14 januari 2014, kl. 22:23
 Diana Wojciechowicz Spånga Fredagen den 3 januari 2014, kl. 10:41
 Adam Wrafter Linköping Lördagen den 28 december 2013, kl. 15:03
 Tonny Nordlund Malmö Tisdagen den 10 december 2013, kl. 23:15
 Adrian Winborg Nacka Torsdagen den 28 november 2013, kl. 08:56
 Mikael Eshag Ringvägen 26 B Måndagen den 25 november 2013, kl. 17:45
 Martin Sjöberg Rimforsa Söndagen den 24 november 2013, kl. 22:47
 Jim Lundgren Lund Fredagen den 22 november 2013, kl. 16:37
 Kristoffer Rova Ketola Kiruna Fredagen den 22 november 2013, kl. 14:51
 Maja Folkesson Huskvarna Söndagen den 3 november 2013, kl. 12:21
 Robert Nyman Norrköping Lördagen den 2 november 2013, kl. 15:37
 Mia Jonsson Falkenberg Torsdagen den 17 oktober 2013, kl. 17:00
 Oskar Josefsson Strängnäs Torsdagen den 3 oktober 2013, kl. 13:09
 Hampus Björklund Strängnäs Torsdagen den 3 oktober 2013, kl. 13:06
 Oscar Wallin Strängnäs Torsdagen den 3 oktober 2013, kl. 13:04
 Eric Parsmo Eskilstuna Torsdagen den 3 oktober 2013, kl. 13:03
 Anne-Maria Hakala Nässjö Lördagen den 21 september 2013, kl. 15:11
 Malin Gustavsson Halmstad Söndagen den 15 september 2013, kl. 15:37
 Rebecca Andersson Stockholm Fredagen den 6 september 2013, kl. 16:54
 Christina Mattiasson ÖRebro Fredagen den 30 augusti 2013, kl. 12:23
 Jan Lundberg Luleå Torsdagen den 22 augusti 2013, kl. 00:46
 Olle Svensson Malmö Onsdagen den 21 augusti 2013, kl. 23:51
 Christoffer Käck Vingåker Torsdagen den 1 augusti 2013, kl. 06:59
 Patrick Olsson Forshaga Måndagen den 29 juli 2013, kl. 08:32
 Otto Hellström Falkenberg Måndagen den 22 juli 2013, kl. 20:12
 Axel Johansson Falkenberg Måndagen den 22 juli 2013, kl. 19:42
 Karl Söderby Falkenberg Måndagen den 22 juli 2013, kl. 19:42
 Jesper Krasse Falkenberg Måndagen den 22 juli 2013, kl. 19:17
 Gunnar Ahlström Helsingborg Tisdagen den 11 juni 2013, kl. 11:18
 Linus Georgsson Zackrisson ÅRjäng Tisdagen den 4 juni 2013, kl. 00:51
 Linnea Lindfors ÄLvsjö Söndagen den 12 maj 2013, kl. 19:15
 Lizbeth åStröm Järfälla Torsdagen den 9 maj 2013, kl. 20:10
 Helene Linnarsson Bromma Söndagen den 5 maj 2013, kl. 13:33
 Lillemor Slätt Mariestad Torsdagen den 2 maj 2013, kl. 08:42
 Mikael Johansson Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:46
 Mikael Nymberg Helsingborg Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:45
 Martin Nymberg Helsingborg Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:45
 Carl-Johan Svensson Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:42
 Ellan Skoglund Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:42
 Erik Rausner Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:41
 Henric Af Trolle Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:40
 Johan Rönnlund Ljungby Tisdagen den 23 april 2013, kl. 14:32
 Daniel Granath Eksjö Fredagen den 19 april 2013, kl. 14:47
 Martin Jönsson Malmö Tisdagen den 16 april 2013, kl. 11:48
 Torbjörn Larsson Karlskoga Torsdagen den 11 april 2013, kl. 23:34
 Evy Rigmor Katarina Jonsson Åsbro Lördagen den 6 april 2013, kl. 09:12
 Primus Svensson Gällivare Måndagen den 1 april 2013, kl. 18:24
 Josefin Lundberg Falun Måndagen den 1 april 2013, kl. 17:40
 Linn Olérs Falun Måndagen den 1 april 2013, kl. 17:39
 Philip Keterlins Brålanda Lördagen den 30 mars 2013, kl. 22:06
 Martin Karlsson Vänersborg Lördagen den 30 mars 2013, kl. 22:05
 Sandra Blomdahl Västerås Onsdagen den 20 mars 2013, kl. 12:31
 Oskar Ladd Göteborg Onsdagen den 20 mars 2013, kl. 09:43
 Kim Martinsson Västerås Onsdagen den 20 mars 2013, kl. 09:42
 Christoffer Holmkvist Varberg Torsdagen den 14 mars 2013, kl. 12:12
 Ida Erlandsson Ängelholm Onsdagen den 13 mars 2013, kl. 17:34
 Christina Rosén Stockholm Tisdagen den 12 mars 2013, kl. 20:54
 Christina Mattiasson Örebro Måndagen den 11 mars 2013, kl. 19:31
 Arne Olofsson Östersund Söndagen den 24 februari 2013, kl. 23:59
 Joonas Päiväniemi Haparanda Söndagen den 24 februari 2013, kl. 12:34
 Gustav Eriksson Mora Måndagen den 18 februari 2013, kl. 14:24
 Elliot Daaé Vänersborg Måndagen den 18 februari 2013, kl. 00:08
 Mikael Hedin Vallentuna Onsdagen den 13 februari 2013, kl. 10:33
 Olle Svensson Malmö Torsdagen den 7 februari 2013, kl. 00:06
 Jonna Fong Stockholm Torsdagen den 31 januari 2013, kl. 23:01
 Henrik Pettersson Motala Torsdagen den 31 januari 2013, kl. 21:44
 Jhasem Blando Göteborg Tisdagen den 29 januari 2013, kl. 11:09
 Pontus Ek Stockholm Tisdagen den 29 januari 2013, kl. 11:05
 Robin Lundström Luleå Söndagen den 27 januari 2013, kl. 01:48
 Vera Karlsson Sala Lördagen den 26 januari 2013, kl. 18:22
 Kennie Sjöö Aneby Måndagen den 14 januari 2013, kl. 15:18
 Mats Wennberg Djursholm Söndagen den 30 december 2012, kl. 06:42
 Tenho Friman Örebro Torsdagen den 13 december 2012, kl. 00:02
 Samuel Bernaba Lidköping Onsdagen den 12 december 2012, kl. 01:00
 Rickard Jakobsson Stockholm Tisdagen den 11 december 2012, kl. 19:03
 Robert Levan Jönköping Måndagen den 3 december 2012, kl. 22:12
 Ann Kristin Holmgren Bjuv Söndagen den 25 november 2012, kl. 16:21
 Regina Maniquis Köpenhamn Måndagen den 19 november 2012, kl. 04:47
 Pamela Peterson Göteborg Fredagen den 9 november 2012, kl. 18:00
 Kirsi Peterson Göteborg Fredagen den 9 november 2012, kl. 17:59
 Nicole Kentö Huddinge Måndagen den 5 november 2012, kl. 20:15
 Jonathan Mehari Göteborg Lördagen den 27 oktober 2012, kl. 20:12
 Henry Valentin Upplands Väsby Lördagen den 27 oktober 2012, kl. 15:38
 Gunilla Strömberg Karlskrona Fredagen den 26 oktober 2012, kl. 10:32
 Jessica Nilsson Småland Söndagen den 21 oktober 2012, kl. 22:58
 Jannik Winter Assberg Onsdagen den 10 oktober 2012, kl. 14:15
 Anton Winberg Björketorp Onsdagen den 10 oktober 2012, kl. 14:12
 Sol Flink Björketorp Onsdagen den 10 oktober 2012, kl. 14:10
 Matilda Dahlberg Fruängen Onsdagen den 10 oktober 2012, kl. 14:09
 Rebecca Gröhn Sollentuna Söndagen den 7 oktober 2012, kl. 22:57
 Philip Battersby Kungsängen Måndagen den 1 oktober 2012, kl. 11:44
 Moa Sone Stockholm Måndagen den 1 oktober 2012, kl. 11:44
 Maya Ekström Norrtälje Måndagen den 1 oktober 2012, kl. 11:43
 David Tegner Tyresö Måndagen den 1 oktober 2012, kl. 11:43
 Erik Svensson Lappland Lördagen den 29 september 2012, kl. 21:04
 Ivar Orvarsson Göteborg Tisdagen den 25 september 2012, kl. 00:21
 Carolina Nocetti Stockholm Lördagen den 15 september 2012, kl. 23:34
 Frank Magnusson Svedala Lördagen den 15 september 2012, kl. 19:21
 Sven Franzén Västervik Torsdagen den 6 september 2012, kl. 14:31
 Vasilica Ionescu Husby Onsdagen den 5 september 2012, kl. 21:03
 Marcus Bengtsson Kungsängen Lördagen den 1 september 2012, kl. 18:51
 Christer Johansson Skellefteå Måndagen den 27 augusti 2012, kl. 11:45
 Filip Larsson Boden Lördagen den 25 augusti 2012, kl. 21:39
 Helena Johansson Valdemarsvik Söndagen den 5 augusti 2012, kl. 10:30
 Emma Liljeblad Göteborg Fredagen den 3 augusti 2012, kl. 03:58
 Elin Mäkinen Göteborg Fredagen den 3 augusti 2012, kl. 03:06
 Eila Trillkott Västerås Söndagen den 29 juli 2012, kl. 21:51
 Jan Andersson Avesta Måndagen den 16 juli 2012, kl. 21:31
 Thomas Lundbäck Alingsås Torsdagen den 12 juli 2012, kl. 21:34
 Hely Ylihuttula Norrköping Torsdagen den 12 juli 2012, kl. 16:52
 Emel Mete Södertälje Fredagen den 6 juli 2012, kl. 16:56
 Charlie Karlgren Bålsta Måndagen den 25 juni 2012, kl. 00:28
 Mikael Nilsson Skurup Måndagen den 11 juni 2012, kl. 10:06
 Daniel Saad Motala Tisdagen den 29 maj 2012, kl. 17:23
 Robert Levan Jönköping Torsdagen den 24 maj 2012, kl. 23:36
 Josefine Lindström öRbyhus Måndagen den 21 maj 2012, kl. 21:02
 Nataliya Anurova Prykhodko Botkyrka Söndagen den 20 maj 2012, kl. 20:15
 Bo-göran Bergman Skogås Söndagen den 20 maj 2012, kl. 17:14
 Gustav Ojansivu Smäcken Fredagen den 18 maj 2012, kl. 14:54
 Mats Ola Gustavsson Eskilstuna Söndagen den 13 maj 2012, kl. 23:46
 Ann-kristin Sigerhed ÖStersund Lördagen den 12 maj 2012, kl. 05:15
 Peter Sjöbrink Silverdalen Torsdagen den 10 maj 2012, kl. 18:53
 Alfond Sjöström Eksjö Torsdagen den 10 maj 2012, kl. 18:49
 Adrian Hansson Höreda Torsdagen den 10 maj 2012, kl. 18:48
 Nathalie Tiderman Eksjö Torsdagen den 10 maj 2012, kl. 18:48
 Linnea Sjöbrink Eksjö Onsdagen den 9 maj 2012, kl. 21:54
 Elenor Elvingsdotter Falkenberg Lördagen den 5 maj 2012, kl. 11:28
 Barbro Widén Laxå Torsdagen den 26 april 2012, kl. 14:43
 Nicolas Baksopulos Stockholm Onsdagen den 25 april 2012, kl. 20:32
 Andreas Isoniemi Stockholm Tisdagen den 24 april 2012, kl. 19:17
 Jens Svedin Sundsvall Söndagen den 22 april 2012, kl. 21:25
 Elis Järnepalm Angered Måndagen den 2 april 2012, kl. 10:01
 Lena Karlsson Trensum Torsdagen den 29 mars 2012, kl. 17:18
 Ronny Issa Angered Torsdagen den 29 mars 2012, kl. 11:43
 Hanna Magnusson Ryd Tisdagen den 13 mars 2012, kl. 10:41
 Ingvar Nilsson Karlskrona Torsdagen den 8 mars 2012, kl. 01:30
 Isak Tengnér Göteborg Tisdagen den 6 mars 2012, kl. 14:27
 Dick Inyoas Jebustown Måndagen den 5 mars 2012, kl. 16:22
 Kent Thiemer Trelleborg Söndagen den 4 mars 2012, kl. 19:06
 Christian Möller Växjö Måndagen den 27 februari 2012, kl. 11:17
 Olle Svensson Malmö Söndagen den 26 februari 2012, kl. 18:53
 Norea H Hanvet Lördagen den 28 januari 2012, kl. 16:03
 Mette Svärdh Hallstahammar Fredagen den 13 januari 2012, kl. 14:43
 Yvette Olsson Helsingborg Torsdagen den 5 januari 2012, kl. 21:50
 Maria Kordian Nyköping Stenkulla Måndagen den 2 januari 2012, kl. 03:29
 Elisabeth Miller Uppsala Tisdagen den 20 december 2011, kl. 11:28
 Emelie Söderman Lidköping Onsdagen den 14 december 2011, kl. 15:19
 Jeanne Francoise Bazizane Norrköping - Sweden Onsdagen den 7 december 2011, kl. 19:47
 Esagila Ramat Sverige Onsdagen den 30 november 2011, kl. 19:53
 Daniel Johanzon Stjärnorp Onsdagen den 23 november 2011, kl. 00:44
 Carina Lindblad Sollentuna Söndagen den 20 november 2011, kl. 00:30
 Petra Larsson /A.k.a Kungen! Luleå Torsdagen den 10 november 2011, kl. 14:55
 Johanna Åhlund Boden Torsdagen den 10 november 2011, kl. 14:54
 Viktor Landin Boden, City Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:55
 Jonathan Larsson Boden Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:52
 Marcus Lundberg Boden Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:51
 Daniel Lundstig Boden Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:51
 Alexander Rosén Ängelsbyn Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:50
 Jesper Larsson Boden Onsdagen den 9 november 2011, kl. 20:49
 Birgitta Ketomäki Haninge Söndagen den 6 november 2011, kl. 21:34
 Elise Jansson Uppsala Söndagen den 6 november 2011, kl. 13:50
 Kenneth Jönsson 33015 Bor Torsdagen den 27 oktober 2011, kl. 23:07
 Timo Ahola Farsta Fredagen den 21 oktober 2011, kl. 00:01
 Ida Augustsson Glava Torsdagen den 20 oktober 2011, kl. 11:57
 Linus Georgsson Zackrisson Årjäng Torsdagen den 20 oktober 2011, kl. 07:45
 Robin Mosling Årjäng Torsdagen den 20 oktober 2011, kl. 00:39
 Alexander Thorin Årjäng Torsdagen den 20 oktober 2011, kl. 00:38
 Caroline Björklund Jönköping Måndagen den 17 oktober 2011, kl. 18:23
 Jennifer Buday Jönköping Måndagen den 17 oktober 2011, kl. 18:22
 Moa Ikonen Göteborg Måndagen den 17 oktober 2011, kl. 16:20
 Marlene Henriksson Örebro Söndagen den 16 oktober 2011, kl. 14:00
 Marcus Hallén Örnsköldsvik Fredagen den 14 oktober 2011, kl. 21:20
 Richard Danielsen Halmstad Söndagen den 9 oktober 2011, kl. 18:04
 Jonny Nordahl Halmstad Söndagen den 9 oktober 2011, kl. 10:37
 Hanna Fagerholm Göteborg Fredagen den 7 oktober 2011, kl. 22:10
 Camilla Nyström Töreboda Onsdagen den 28 september 2011, kl. 08:57
 Nicklas Mårtensson Svenljunga Torsdagen den 22 september 2011, kl. 21:37
 Louise Röhr Arvika Tisdagen den 13 september 2011, kl. 13:11
 Cecilia Svensson Backe Onsdagen den 7 september 2011, kl. 08:34
 Gabriella Cekal Fors Onsdagen den 7 september 2011, kl. 08:32
 Daniel Carlén Gamleby Söndagen den 4 september 2011, kl. 01:50
 Jana Chabe Södertälje Torsdagen den 1 september 2011, kl. 15:04
 Paulina Gerdne Göteborg Onsdagen den 31 augusti 2011, kl. 15:53
 Linda Johansson Trollhättan Måndagen den 22 augusti 2011, kl. 03:59
 Linda Petterson Lindsköping Söndagen den 31 juli 2011, kl. 11:04
 Ronny Ekberg Landskrona Lördagen den 23 juli 2011, kl. 12:23
 Elin Erlandsson Karlanda Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 21:48
 Pal Andre Karlanda Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:34
 Heidar Alburaar Hemligt Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:32
 Bo Kylander Årjäng Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:31
 Palandré Healsen Oslo Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:29
 Ida-Kristine Emilsen Årjäng Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:28
 Håkon Kylander Karlstad Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:28
 Marcus Hansson Aka Marcus Hellström Årjäng Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:27
 Jensine Sköllerhag Årjäng Torsdagen den 7 juli 2011, kl. 01:14
 Tove Sander Borgholm Onsdagen den 29 juni 2011, kl. 15:50
 Rainer Florin Sala Måndagen den 20 juni 2011, kl. 21:21
 Stefan Svensson Karlskrona Söndagen den 12 juni 2011, kl. 00:47
 Said Keise Spånga Fredagen den 10 juni 2011, kl. 23:06
 John Holmström Simrishamn Fredagen den 27 maj 2011, kl. 23:00
 Bo-Göran Bergman Skogås Måndagen den 23 maj 2011, kl. 16:04
 Leif Davila Reinius Stockholm Torsdagen den 12 maj 2011, kl. 19:45
 Julia Eliasson Växjö Måndagen den 9 maj 2011, kl. 18:14
 Johan Kolbe Mora Måndagen den 9 maj 2011, kl. 08:40
 Jimmy Calén Fruängen Måndagen den 2 maj 2011, kl. 12:04
 Erik Po Norra B Måndagen den 2 maj 2011, kl. 12:04
 Jessika Hallqvist Hällestad Lördagen den 30 april 2011, kl. 17:48
 Sinikka Vall Lidingö Söndagen den 24 april 2011, kl. 19:39
 Kenneth Ingvar Johansson Veddige Lördagen den 9 april 2011, kl. 11:04
 Johannes Boström Karlstad Lördagen den 9 april 2011, kl. 09:38
 Mikael Axelsson Göteborg Söndagen den 3 april 2011, kl. 23:50
 Leonard Teintang Göteborg Söndagen den 3 april 2011, kl. 22:37
 Lars Svensson Malmö Torsdagen den 31 mars 2011, kl. 08:37
 Martin Nec Eslöv Måndagen den 28 mars 2011, kl. 22:35
 Helena Nordh Stockholm Måndagen den 28 mars 2011, kl. 11:18
 Hanna Magnusson Ryd Måndagen den 28 mars 2011, kl. 09:28
 Natassia Valentin Tensta Onsdagen den 23 mars 2011, kl. 10:36
 Märta Mårtensson Bålsa Lördagen den 19 mars 2011, kl. 12:15
 Ronny Långström Skellefteå Torsdagen den 17 mars 2011, kl. 13:55
 Niklas Vennerberg Storuman Måndagen den 14 mars 2011, kl. 03:04
 Filip Elebrink Storuman Måndagen den 14 mars 2011, kl. 03:02
 Emil Hägglund Håkmark, Umeå Söndagen den 13 mars 2011, kl. 21:22
 Helene Nilsson Tranås Söndagen den 13 mars 2011, kl. 20:21
 Ishak Christian Törnros Eslöv, Skåne Söndagen den 13 mars 2011, kl. 17:02
 Joel Chew Bålsta Tisdagen den 8 mars 2011, kl. 19:33
 Marie Andersson Göteborg Torsdagen den 3 mars 2011, kl. 16:56
 Anne Johannesdotter Gävle Söndagen den 27 februari 2011, kl. 23:06
 Joachim Westerlund Viksjö Lördagen den 26 februari 2011, kl. 14:45
 Geni Abraha Stockholm Onsdagen den 16 februari 2011, kl. 00:46
 Daniel Lindgren Umeå Onsdagen den 9 februari 2011, kl. 12:44
 Alessandro Cavazza Nacka Måndagen den 24 januari 2011, kl. 14:55
 Alexander Nilsson Skogås Måndagen den 24 januari 2011, kl. 14:54
 Neil Hof Kenntoft Bagarmossen Måndagen den 24 januari 2011, kl. 14:47
 Thomas Josefsson Göteborg Söndagen den 16 januari 2011, kl. 20:46
 Hannah Rodin Borne Huddinge Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 12:36
 Sarah Holmstedt Karlaplan Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 12:30
 Josefin Svedin Bergshamra Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 12:26
 Christopher Kitte Kock Skärholmen Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 10:28
 Ulf Oom Gardtman Eskilstuna Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 10:28
 Axel Philipson Enskede Tisdagen den 11 januari 2011, kl. 10:27
 Alexandra Arvidsson Vetlanda Stockholm Onsdagen den 5 januari 2011, kl. 20:45
 Johan Thunberg Götet Tisdagen den 4 januari 2011, kl. 15:25
 Charlie Benitez Fiskis Måndagen den 3 januari 2011, kl. 22:05
 Tove Sander Borgholm Tisdagen den 28 december 2010, kl. 19:22
 Magnus Sfe Göteborg Lördagen den 11 december 2010, kl. 03:41
 Anna Sara Sörensen Stockholm Lördagen den 4 december 2010, kl. 00:59
 David Melander Södertälje Torsdagen den 2 december 2010, kl. 15:05
 Mariana Molin Sollefteå Lördagen den 27 november 2010, kl. 11:34
 Jonathan Källström Göteborg Fredagen den 26 november 2010, kl. 08:59
 Kimmy Forsén Viksjö Tisdagen den 16 november 2010, kl. 11:30
 Sarah Moatamid Bagarmossen Tisdagen den 16 november 2010, kl. 11:28
 Jacob Wennberg Brottby Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:58
 Erik Larsson Kalhäll Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:55
 Natalie Marcius Barbour Salem Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:54
 Ludvig Petri Mälarhöjden Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:53
 Fredrik Sundström Ängby Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:53
 Joachim Westerlund Viksjö Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:50
 Kitte Kock Skärholmen Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:49
 Axel Philipson Mälarhöjden Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:48
 Lina Andersson Vallentuna Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:45
 Michelle Sköldén Älta Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:32
 Yvette Molander Stamgatan Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:29
 Marcus Westerlund Viksjö Tisdagen den 16 november 2010, kl. 10:28
 Natalie Bettar Spånga Måndagen den 15 november 2010, kl. 19:55
 Martin Flodin Göteborg Onsdagen den 10 november 2010, kl. 13:13
 Gustav Vesterlund I Spånga Någonstans Tisdagen den 9 november 2010, kl. 14:07
 Lars Helgesson Edsbyn Söndagen den 7 november 2010, kl. 15:49
 Bo-Göran Bergman Skogås Lördagen den 30 oktober 2010, kl. 21:49
 Helena Fransman Härnösand Lördagen den 16 oktober 2010, kl. 11:32
 Sonja Fredriksson Stockholm Onsdagen den 13 oktober 2010, kl. 21:23
 Marcus Wallén Stockholm Tisdagen den 12 oktober 2010, kl. 22:09
 Jimmy Törnberg Falun Lördagen den 9 oktober 2010, kl. 18:19
 Timmy Karlsson Nässjö Fredagen den 8 oktober 2010, kl. 09:31
 Joakim Johansson Borås Måndagen den 4 oktober 2010, kl. 20:51
 Anne Johannesdotter Gävle Tisdagen den 28 september 2010, kl. 09:07
 Terno Nyman Bromsten Söndagen den 26 september 2010, kl. 03:32
 Mats Wennberg Djursholm Lördagen den 18 september 2010, kl. 16:03
 Alfred Lindqvist Borås Onsdagen den 15 september 2010, kl. 12:59
 Abo Fef Kurd Onsdagen den 15 september 2010, kl. 00:18
 Andreas Pettersson Örebro Torsdagen den 19 augusti 2010, kl. 18:39
 Siv Berglund Örnsköldsvik Måndagen den 16 augusti 2010, kl. 15:14
 Per-Olof Bergman Huddinge Måndagen den 26 juli 2010, kl. 18:01
 Rebal Marcos Jönköping Onsdagen den 21 juli 2010, kl. 01:23
 Göran Ellnerot Malmö Tisdagen den 20 juli 2010, kl. 15:23
 Karolina Vartiainen Borås Fredagen den 16 juli 2010, kl. 15:02
 Addis Taddese Skelleftehamn Tisdagen den 25 maj 2010, kl. 11:23
 Camelia Klintorph Göteborg Torsdagen den 20 maj 2010, kl. 15:28
 Simon Petersson Nybro Tisdagen den 18 maj 2010, kl. 14:24
 Marcus Harrysson Stensjön Onsdagen den 12 maj 2010, kl. 22:29
 Jöran Bjäde Björkeby Onsdagen den 12 maj 2010, kl. 22:29
 Adam Borg Nässjö Onsdagen den 12 maj 2010, kl. 22:28
 Timmy Ericsson Vänersborg Måndagen den 19 april 2010, kl. 15:05
 Peter Peterson Eksjö Måndagen den 19 april 2010, kl. 01:04
 Evamarie Erixon Färjestaden Torsdagen den 15 april 2010, kl. 10:59
 Nicholas Honkanen Åbo Söndagen den 11 april 2010, kl. 14:54
 Helen Nilsson Stockholm Onsdagen den 7 april 2010, kl. 11:41
 Mari Karlsson Hässleholm Tisdagen den 6 april 2010, kl. 18:34
 Mahamad Machmed Tensta Tisdagen den 6 april 2010, kl. 03:04
 Victor Wikström Åbo Måndagen den 5 april 2010, kl. 12:40
 Ulf Wiman Vientiane, Laos Lördagen den 27 mars 2010, kl. 13:43
 Vincent Flink Väsby Tisdagen den 23 mars 2010, kl. 12:18
 Jelena Hernefeldt Uppsala Måndagen den 22 mars 2010, kl. 20:21
 Maurycy Domaradzki Onsala Lördagen den 6 mars 2010, kl. 21:37
 Tage Finnberg Karis Finland Fredagen den 19 februari 2010, kl. 15:49
 Fredrik Nyberg Lilla Essingen, Stockholm Måndagen den 15 februari 2010, kl. 19:25
 Nathalie Larsson Tibro Söndagen den 14 februari 2010, kl. 21:09
 Maria Bergendal Ystad Onsdagen den 3 februari 2010, kl. 22:47
 Yvonne Kindström Göteborg Måndagen den 18 januari 2010, kl. 14:44
 Axel Grefberg Vetlanda/Sollentuna Torsdagen den 7 januari 2010, kl. 12:30
 Torbjörn Svahn Söråker Tisdagen den 5 januari 2010, kl. 11:57
 Therese Berggren Botkyrka Måndagen den 14 december 2009, kl. 16:32
 Thomas Josefsson Befälsgatan 8 Göteborg Onsdagen den 9 december 2009, kl. 12:46
 Jonathan Gullbring Täby Måndagen den 7 december 2009, kl. 12:11
 Alexander Bengtsson Berghem Onsdagen den 2 december 2009, kl. 18:31
 Tristan Nordström Skene Hedbovägen 49 Onsdagen den 2 december 2009, kl. 18:30
 Love Ottosson Berghem Tisdagen den 1 december 2009, kl. 19:59
 Mattias Eriksson Mr.twe_93@hotmail.com Tisdagen den 1 december 2009, kl. 19:56
 Pär Johnsson Växjö Söndagen den 29 november 2009, kl. 22:53
 Victoria Ljushav Malmö Fredagen den 20 november 2009, kl. 20:05
 Anton Liljegren Fliseryd Onsdagen den 18 november 2009, kl. 21:39
 Marie-Louise Nilsson Vara Onsdagen den 18 november 2009, kl. 01:52
 Daniel Bryn Landskrona Onsdagen den 18 november 2009, kl. 00:07
 Bo-Göran Bergman Skogås Fredagen den 13 november 2009, kl. 22:54
 John Holmström Stockholm Fredagen den 13 november 2009, kl. 17:02
 Fredrik Härdig Storfors Måndagen den 9 november 2009, kl. 11:36
 Victor Lövstedt Motala Lördagen den 7 november 2009, kl. 12:26
 Lukas Lindgren Sollentuna Torsdagen den 5 november 2009, kl. 10:04
 Satori Bekkewold Stockholm Måndagen den 2 november 2009, kl. 22:35
 Maria Jonsson Christensen Sjuntorp Onsdagen den 21 oktober 2009, kl. 00:01
 Magnus Ifver Borlänge Lördagen den 26 september 2009, kl. 22:50
 Patrik Karlsson Hultsfred Torsdagen den 24 september 2009, kl. 12:44
 Filip Johnsson Hässlegården Onsdagen den 16 september 2009, kl. 09:53
 Mandus Brinkehed Gnetteryd Onsdagen den 16 september 2009, kl. 09:52
 Erik Nilsson Hasslö Onsdagen den 16 september 2009, kl. 09:51
 Emil Lindskog Marieberg Onsdagen den 16 september 2009, kl. 09:50
 Siv Berglund Örnsköldsvik Fredagen den 7 augusti 2009, kl. 22:46
 Daniel B. H. Fredagen den 24 juli 2009, kl. 06:51
 Dennis Nyberg Västerås Söndagen den 21 juni 2009, kl. 22:02
 Sandra Jönsson Karlskrona Lördagen den 20 juni 2009, kl. 17:03
 Hans Engelholm Finland Fredagen den 19 juni 2009, kl. 15:34
 Wendela Westlund Botkyrka Torsdagen den 11 juni 2009, kl. 17:03
 Andreas Piekkari Luleå Söndagen den 7 juni 2009, kl. 21:39
 Elias Gorgis Södertälje Måndagen den 1 juni 2009, kl. 19:30

 


 

BERÄTTA OM FRÄLSNINGEN

Om du vill bifoga en kort berättelse om din frälsning i listan, så använd det här formuläret. Skriv "Om min frälsning" i ämnesfältet.

 


 

FRÅGOR & SVAR

Fråga: Jag skrev på mitt namn på listan, men inget hände.

Svar: Hur vet du att inget hände? Börja inte tvivla, för det vore samma sak som om du grävde upp frälsnings-fröet ur jorden. Låt det ligga, fortsätt tro att Gud hörde din bön, att han såg din bekännelse, och att du kommer att bli förvandlad.
Alla frön kommer inte upp lika fort. Vissa kommer redan nästa dag, för andra kan det ta några dagar, eller några veckor. Villkoret för att det skall bli en planta, är att man låter fröet ligga kvar i jorden. Och litar på att naturen gör resten. Så fortsätt tro, lita på Gud, och tvivla inte, förneka inte.

"Den som tror, han HAR evigt liv."

Du kanske inte ser det nu, men om du kunde se in i fröet, nere i jorden, skulle du se att något börjat gro därinne. Och för varje dag som går, växer detta inre liv, och när det är dags, börjar det spricka igenom jordlagret, och visa sig. Vänta dig på samma sätt att ditt andliga liv skall utvecklas. Ge det tid, och låt tron verka. Gud ger växten.
___